DUSZPASTERSTWO STRAŻAKÓW RP

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

Nowe artykuły

BN zycz

Carl von Marr's painting "Adoration of the Christ Child" (circa 1898). It is part of the von Marr collection at the Museum of Wisconsin Art in West Bend.
Museum of Wisconsin Art

 

     Dobro, prawda, piękno i miłość, za którymi wszyscy zresztą tęsknimy, z trudem przenikają smutne i długie dni adwentowego mroku ludzkich grzechów, słabości i lęków. Pośród tych adwentowych, poplątanych często ścieżek, człowiek próbuje z trudem odnaleźć tak bardzo pożądaną przez siebie nadzieję, zapominając przy tym nierzadko, iż w istocie poszukuje czegoś znacznie ważniejszego, poszukuje sensu dla swoich życiowych dróg. Sens ten bierze się jednak jedynie z przenikniętego wiarą i pokorą spotkania z Bogiem.
     Przed nami dni wyjątkowo naznaczone nadzieją i szansą na takie właśnie spotkanie. Boże Narodzenie to przecież przede wszystkim święto przeniknięte niepojętnie ewidentną obecnością Boga – Człowieka. Boże Narodzenie to synteza nadziei o pokoju i bosko-ludzkiej harmonii, przestrzeni prawdziwego bezpieczeństwa i pokoju. Wartości te płyną jedynie ze spotkania Bożego Dzieciątka w żłobie, napełnienia naszych serc pokojem Jezusa.
     Niech wcielona Boża miłość pomaga nam spotykać się ze sobą w miłości i budzić w innych ludziach miłość, która w nich drzemie, nawet jeśli często ukryta jest za kamienną maską obojętności. Niech Bóg Nam wszystkim błogosławi, abyśmy wzrastając w łasce płynącej ze żłóbka w Betlejem, stawali się dla innych ludzi błogosławieństwem. Niech przepełni wszystkie dni zbliżającego się Nowego Roku pokojem, którym obdarzył świat tamtej nocy w Betlejem.

 

ks. st. bryg. Jan Krynicki

Kapelan Krajowy Strażaków

Boże Narodzenie A.D. 2018

Etos rycerzy św. Floriana

ik pdf

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

4411813
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
Razem
571
914
7938
4411813

Nowe zdjęcia

Wielkanocne spotkani...