DUSZPASTERSTWO STRAŻAKÓW RP

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie, we wtorek 14 listopada miały miejsce  coroczne Wypominki Strażackiej województwa podkarpackiego. O godzinie 17:00 rozpoczęło się Nabożeństwo wypominkowe, podczas którego byli wyczytywani zmarli strażacy, za których zebrani w kościele się modlili. Co roku lista ta się wydłuża.

Bezpośrednio po wypominkach rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Kapelana Pawła Samborskiego - kapelana Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie. Razem z ks. Pawełem modlili się Kapelani: ks. Bogusław Bogaczewicz, ks. Mieczysław Marszałek, ks. Wiesław Augustyn oraz ks. Tadeusz Wawryszko.

W homilii ks. Kapelan Paweł Samborski powiedział m.in. "Na śmierć, na pogrzeb jest zawsze za wcześnie.... Niby człowiek się do tego momentu się przygotowuje... to koniec jest zawsze zaskoczeniem. ... W modlitwie wypominkowym wspomnieliśmy tych którzy odeszli w dniu wczorajszym...  i tych którzy odeszli  kilkadziesiąt lat temu czy kilkanaście. Wstajemy po to aby ich wspomnieć i pośpieszyć im z modlitwą. W tej strażackiej rodzinie ta łączność nieustannie trwa...Drogi Bracie i Siostro to nasze kolejne wypominki, i jak sami zauważacie, z roku na rok ta lista oczekujących na zmarwychwstanie się powiększa... ".

Po zakończeniu Mszy Świętej, zgromadzeni w kościele uczcili relikwie Świętego Floriana.

 Dla zebranych emerytów i rencistów PSP oraz Panów Komendandów i Księży Kapelanów, w Centrum Duszpasterskim im. Św,. Floariana (przy tutejszej parafii), był przygotowany mały poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć: Wypominki strazackie.

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1731456
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
Razem
643
1316
34624
1731456

Nowe zdjęcia

Wielkanocne spotkani...