DUSZPASTERSTWO STRAŻAKÓW RP

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentjclock has a deprecated constructor in /home/darekg2/domains/duszpasterstwostrazakow.pl/public_html/plugins/content/jclock/jclock.php on line 17

 

Ostatnie miesiące pokazały wszystkim jak siła natury jest niebezpieczna dla człowieka. Ci, których zjednoczyło hasło „ Bogu na Chwałę, ludziom na ratunek” pierwsi stanęli w obronie człowieka i jego mienia.
Strażacy- wychodzą naprzeciw siłą natury, anomalią i zagrożeniu życia ludzkiego. „ A po burzy przychodzi spokój” wtedy właśnie strażacy stanęli wobec Naszego Stwórcy Boga, aby mu podziękować . Dziękczynienie pragnęli wyrazić Eucharystią i Modlitwą w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej oo. Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim 28 października 2017 roku wpisując się w obchody 800- lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Tego dnia odbyła się II Pielgrzymka Województwa Łódzkiego Strażaków. Uroczystej mszy świętej przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp. Ireneusz Pękalski wraz z księżmi kapelanami Województwa Łódzkiego na czele z kapelanem wojewódzkim ks. Adamem Stańdo. Tegoroczna pielgrzymka objęta została patronatem J.E. ks.bp. Ireneusza Pękalskiego.


Na pielgrzymkę przybyło ponad 600-set strażaków zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przed ołtarzem Matki Boskiej Trybunalskiej pokłoniło się ponad 40 pocztów sztandarowych. Wśród obecnych strażaków Piotrkowskie Sanktuarium gościło Komendanta Wojewódzkiego Łódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosława Wlazłowskiego wraz z zastępcami i komendantami powiatowymi, druha Jana Rysia – Wojewódzkiego Prezesa Zarządu Ochotniczych Staży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi i członka Zarządu Głównego z OSP RP wraz z wiceprezesami i prezesami powiatowymi OSP RP, wicestarostę powiatu piotrkowskiego – Piotra Wojtysiaka, wiceprezydenta Piotrkowa Trybunalskiego – Andrzeja Kacperka, zaprzyjaźnione służby mundurowe – policji i straży miejskiej oraz samorządowców województwa łódzkiego.


Ks. bp. Ireneusz w swoim słowie skierowanym do strażaków na podstawie Ewangelii o wyborze Apostołów odniósł się do powołania bycia strażakiem. Zaznaczył, że ta służba w pełni odzwierciedla umieszczone na sztandarach i noszone w sercach strażaków zawołanie – „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.
Po przeżytej Eucharystii wszyscy strażacy i zaproszeni goście udali się na posiłek do jednostki OSP w Grabicy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Grabicy.
Kapelan wojewódzki ks. Adam Stańdo wyraża swoje wielkie podziękowanie ks. bp. Ireneuszowi za obecność, odprawioną mszę świętą i wygłoszone słowo, wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania II Pielgrzymki Strażaków Województwa Łódzkiego oraz wszystkim uczestnikom Pielgrzymki.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: II Pielgrzymka.

 

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1514070
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
Razem
1010
1295
31488
1514070

Nowe zdjęcia

Wielkanocne spotkani...