DUSZPASTERSTWO STRAŻAKÓW RP

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

W dniach od 10 do 14 września, Ksieża Kapelani OSP i PSP odbywali swoje doroczne rekolekcje kapelańskie. W tym roku rekolekcje odbywły się w Biskupinie.

Wizyty m.in. w Bydgoszczy, Gnieźnie oraz zwiedzanie Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji obejmuje program ogólnopolskich rekolekcji dla kapelanów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych RP, które w tym roku zostały zorganizowane w województwie kujawsko-pomorskim.

Ponad stu kapłanów modliło się 11 września w bydgoskiej katedrze- sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. - Będąc w tej katedrze, nie sposób nie mówić o czymś najważniejszym, czyli o miłości, a w tym wypadku o miłości kapłańskiej. Przyszliśmy, aby przed obliczem Matki zastanowić się, co to znaczy pięknie kochać - mówił rekolekcjonista ks. dr hab. Waldemar Szczerbiński, prof. Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierownik Zakładu Kultury Judaizmu Europejskiego w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

Jak podkreślali kapelani, doroczne rekolekcje są spojrzeniem na codzienność z dystansu, by nabrać siły i nowego zapału do głoszenia Ewangelii w swoim środowisku. - Bycie kapelanem jest tą szczególną posługą, która obejmuje zarówno strażaków, jak i niejednokrotnie - tak jak w ostatnim czasie - ofiary klęsk żywiołowych, kataklizmów, wypadków drogowych, pożarów i wielu innych zdarzeń. Natomiast samo bycie strażakiem jest służbą najwyższej miłości, z narażeniem swojego życia - dodał Kapelan Krajowy Strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki z Komendy Głównej PSP w Warszawie.

Księża w strażackich mundurach spotykają się we wrześniu już od ponad dwudziestu lat. - Czas rekolekcji - dla każdego chrześcijanina, a więc i dla kapłana - jest święty. To moment spojrzenia na swoje życie i posłannictwo, czyli posługę wśród strażaków - zakończył kapelan strażaków diecezji bydgoskiej ks. Roman Michalski, odpowiedzialny wraz z kapelanem strażaków powiatu mogileńskiego ks. Tomaszem Walterbachem za organizację tegorocznych rekolekcji.

W ich programie zaplanowano również spotkanie z abp. Leszkiem Sławojem Głodziem, który jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Strażaków. Mszy św. w bydgoskiej katedrze przewodniczył wikariusz generalny diecezji bydgoskiej ks. dr Bronisław Kaczmarek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Kapelani.

 

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1731503
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
Razem
690
1316
34671
1731503

Nowe zdjęcia

Wielkanocne spotkani...